Strona główna » Najlepszy prezent dla kobiety nie musi być drogi

Najlepszy prezent dla kobiety nie musi być drogi

Nie ma chyba kobiety, która nie lubi kwiatów. Niemal w każdym domu, w którym mieszka przedstawicielka płci pięknej, znaleźć można kwiaty w doniczkach i wazonach lub motywy kwiatowe na elementach dekoracyjnych. Wiele pań lubi hodować kwiaty w ogródkach lub choćby na tarasie czy balkonie. Kwiat jest kwintesencją piękna: delikatny, różnobarwny, pachnący, zaspokaja w swej prostocie estetyczne potrzeby człowieka.

Nie dziwi więc fakt, że wciąż najpopularniejszym prezentem dla kobiety są kwiaty. Bukiet kwiatów jest uniwersalnym i eleganckim prezentem na każdą okazję. Dodatkowo odpowiednio dobrane kwiaty mogą wyrażać uczucia: czerwona róża oznacza miłość, fiołek – wierność, żonkil – zazdrość, frezja – radość.

Odpowiednio skomponowanym bukietem możemy okazać kobiecie nie tylko miłość, ale również wdzięczność, sympatię, podziw, prośbę o wybaczenie lub po prostu szacunek. Bukiet kwiatów to również świetny pomysł na zabłyśnięcie podczas pierwszej randki – sprawdź także inne sposoby jak zdobyć kobietę

Mężczyzna obdarowujący kobietę kwiatami będzie się zawsze wydawał typem szarmanckiego księcia, o którym każda pani w skrytości marzy. Kwiaty są symbolem delikatności, z którą kojarzy się również kobiecość, mimo popularyzacji równouprawnienia płci i emancypacji. Kobieta zawsze pozostanie delikatna jak kwiat, choćby wykonywała najbardziej męski zawód świata. Jeśli mężczyzna daje kobiecie kwiaty mówi więc „bądź tak piękna i delikatna jak ta roślina”.

Choć niektórym kwiaty wydają się zbyt ulotne i nietrwałe, warto jak najczęściej dawać kobietom kwiaty i zobaczyć wtedy w ich oczach zachwyt i pełnię kobiecości. Więcej porad na temat relacji damsko-męskich znajdziesz w serwisie www.eportalerandkowe.pl