Strona główna » Fundusz celowy na zakup mieszkania

Fundusz celowy na zakup mieszkania

Jak kupić mieszkanie?Zarządzanie finansami osobistymi to duże wyzwanie. Nietrudno popełnić przy tym wiele błędów. Jeśli jednak podejdzie się do tego zagadnienia poważnie, można bardzo ułatwić sobie życie. Jeśli ktoś dobrze dba o swoje finanse osobiste, to nie wpadnie w finansowe kłopoty. Bezpieczeństwo finansowe, większy dobrobyt i mniejsze zadłużenie to najważniejsze efekty rozsądnego gospodarowania swoimi finansami.

Jednym z lepszych pomysłów na racjonalne zarządzanie nimi jest stworzenie sobie z przeznaczeniem na zakup mieszkania swojego prywatnego funduszu celowego. Większość osób, żeby je kupić bierze kredyt mieszkaniowy, tego z pewnością nie da się uniknąć, ale warto posiadać większy wkład własny. Taki wydatek jak zakup mieszkania łatwo przewidzieć, a skoro tak, to można się na niego przygotować oszczędzając pieniądze. To jest właśnie jedna z głównych cech osób dbających o swoje finanse osobiste, że myślą także o przyszłości, w tym o najważniejszych wydatkach, jakie się w niej pojawią. Większy wkład własny ułatwia otrzymanie kredytu i sprawia, że można go otrzymać na lepszych warunkach. Dla osób nie lubiących się zadłużać bardzo korzystne jest to, że dzięki większemu kapitałowi własnemu mogą wziąć kredyt mieszkaniowy na krótszy czas. To nie będzie wtedy dwadzieścia kilka czy trzydzieści lat, ale np. kilkanaście.

Pieniądze przeznaczone na zakup mieszkania powinny być tak inwestowane, by ich nie stracić (czyli nie w ryzykowne inwestycje), ale też w taki sposób, by nie traciły z powodu inflacji. Można wykorzystać w tym celu lokaty, nawet długoterminowe, jeśli pieniądze będą potrzebne w dalszej przyszłości.

A na koniec: dlaczego warto oszczędzać?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *